RN73H1ETTP1600B25
Manufacturer:
KOA Speer
Mfr.Part #:
RN73H1ETTP1600B25
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Metal Film 160 Ω 0.1 % 62.5 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
PackagingReel
Number of Terminations2
Resistance160 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Composition(Kit Type)Metal Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Min Operating Temperature-55 °C
Tolerance0.1 %
Power Rating62.5 mW
RoHSCompliant
Height - Seated (Max)0.4 mm